Biz Kimiz? İmalathanemiz Sertifikalarımız Plaketlerimiz Ödüllerimiz

Tarihçemiz

Fıstık ve Baklava denilince akla ilk gelen il Gaziantep ve bununla özdeşleşen Çelebioğulları’dır. Kurucusu Mehmet Çiftçi’nin neredeyse kırk yıl önce çırak olarak başladığı baklavacılık, ideal olan kalite ve damak zevkini oluşturduktan sonra, altı kardeşin birlikteliği ile markalaşma sürecine girmiş, 1993 yılında kendi şirketlerini kurmuşlardır. Geleneksel temeller üzerine kurulan ve kurumsal bir zeminde yapılanan marka, bugün bir dünya markası olarak Gaziantep’in ve ülkemizin gururu olmuştur.

        Markalaşmış kurumsal firmalar için olmazsa olmaz kalıcılıktır, bunun iki zıt temelini oluşturan inovasyon ve gelenekselliği dengelemek ancak tecrübeyle mümkündür. İşte bu tecrübe ile Baklavacı Çelebioğulları, 3500 metrekare kapalı alana sahip üretim tesislerinde iki yüzü aşkın personeliyle, Avrupa Standartlarında sağlık ve hijyen koşullarına uygun ama geleneksel üretim değerlerinden taviz vermeden faaliyet göstermektedir. Ancak her geçen gün artan talepler doğrultusunda kapasitesini genişletmekte ve geliştirmektedir. Üretim sürecinin her aşamasında, makine iş gücünü minimalize ederek, emek odaklı bir anlayışla, tüketici beklenti ve memnuniyetleri doğrultusunda, günlük iki tona ulaşan üretim kapasitesiyle üretim ve satışına devam etmektedir. 

         Baklava ve çeşitlerin iki temel hammaddesi olan yağ ve fıstığı da kendi tesislerinde üreten firma, pişirici olarak taş fırınları kullanmakta, lezzetlerinin sırrını buna bağlamaktadır. Çelebioğulları, ayrıca altı ayrı yerde bulunan satış noktalarında güler yüz ve samimiyetiyle müşterilerine lezzetli ürünler sunmaya devam etmektedir. Çelebioğulları’nın 1993’te ilk kuruluş yeri olan Elmacı Pazarı’nın ardından Değirmiçem, Ünaldı, İbrahimli, Beylerbeyi ve son olarak Karataş’ da baklava satış şubeleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra 2008’den bu yana internet sitesi üzerinden satış sistemiyle de Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerine baklava göndermekte, geleneksel Gaziantep mutfağını ve tatlarını tanıtmaya devam etmektedir.

 

© 2023 Çelebioğulları Gıda San.ve Tic.Ltd.Şti. Tüm hakları saklıdır.

  • Tescilli coğrafi ürün
  • Güven Damgası
  • etbis
Alo Baklava - 444 83 27 Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.